lfa
26 اسفند 1401 - 15:54

ضرورت المان سازی و گل آرایی شهری در مازندران

قائمشهر - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: شهردارا،ن المان سازی نوروزی، نظافت شهری و گل آرایی را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگارمهر، رضا علیخانی بعدازظهر جمعه در بازدید از شهرهای میانه مازندران پیرو بازدید شهرهای استان برای بررسی وضعیت پاکسازی معابر و آمادگی شهرستان‌ها برای استقبال از مسافران نوروزی در جمع مسئولین شهری، اظهار کرد: شهرداران جهت استقبال از مسافران نوروزی درکنار نصب المان‌های شهری، هم زمان نیز پاکسازی معابر و گل آرایی را انجام بدهند.
وی از شهرداران مازندران خواست تا در اجرای شیوه نامه ابلاغی استانداری درباره پاکسازی معابر و استقبال از مسافران نوروزی جدی باشند و افزود: بازدید و بررسی‌ها نشان می‌دهد که شهرداران در اجرای المان نوروزی خوب عمل کردند، اما در چند روز باقی مانده تا نوروز، به پاکسازی و گل‌آرایی شهر و مبادی ورودی نیز دقت ویژه‌تری داشته باشند.
معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه امسال با افزایش سفر به مازندران روبرو هستیم و نیاز به تلاش بیشتر مسئولین شهری برای استقبال از مسافران است، یادآورشد: هم زمانی نوروز با ماه مبارک رمضان موجب شد تا تلاش شهرداران مضاعف شود و برخی از شهرداران برای توزیع افطار به مسافران نیز اعلام آمادگی کردند.
علیخانی در این بازدیدها از برخی طرح‌های عمرانی سطح شهر نیز بازدید و تصریح کرد: شهرداران دقت کنند کارگاه طرح‌های عمرانی سطح شهر این ایام تعطیل شود تا موجب مزاحمت تردد شهروندان و مسافران و در نهایت ایجاد ترافیک نگردد.
وی با بیان اینکه همه ادوات، تجهیزات و ماشین آلات شهرداری‌ها باید در آمادگی کامل به سر ببرند، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که بحران خبر نمی‌کند و در صورت آماده بودن برای رویارویی با بحران احتمالی، خسارت بسیار کمتر خواهد بود.
معاون عمرانی استاندار مازندران، از سطح شهرهای ساری و قائم‌شهر، المان‌های نوروزی، مراکز اقامتی و گردشگری، ایستگاه نوروز و کمپ‌های هلال احمر، وضعیت پاکسازی معابر و گل‌آرایی سطح شهر به همراه شهرداران بازدید کردند.
منبع: مهر
شناسه خبر: 1097737